Bir yenilgi kalıbından kurtulmaya, içsel huzuru yakalamaya,kalıcı mutluluk yaratmaya çalışıyor,kariyerinizde başarılı olmayı diliyor,erteleme alışkanlığınızdan kurtulmaya uğraşıyor veya bir bağımlılıkla boğuşuyor olun,anahtarınız bu derstedir.Bir sonraki doğru şeyi yapın.Her an,sadece bir sonraki doğru şeyi yapın.

   Sorunlarınızdan düşünerek ya da konuşarak kurtulamazsınız. Eyleme geçersiniz ve onlardan ancak bu şekilde kurtulabilirsiniz. Varsayımlar la değil, eylemlerle yolunuzu izleyin. Sizi kendinizin daha iyi haline ulaştıracak olan şey amaçlı eylemlerdir ve eylem ilerlemenin anahtarıdır.

   İşler ters gidiyor gibi göründüğünde,  bir sonraki doğru şeyi yapın. Bir sonraki doğru şeyi yapmaya devam edin. Bu şekilde yaklaşırsanız, işlerin nasılda çabucak iyiye gittiğini görünce şaşıracaksınız. Gelecek hafta, gelecek ay veya gelecek yıl için endişelenmeyin. Sadece bir sonraki doğru şeyi yapar ve doğru şeyleri yapmaya devam ederseniz zaman içinde yıkıcı kalıplardan kurtulursunuz.Sizi geri tutan kalıptan kurtulmak için dua etmek,düşünmek,dilemek, ve umut etmek yetmez.Anbean eylemleriniz birbirini izlemelidir.

   Sadece bir sonraki doğru şeyi yaparak, anbean ilerlemelisiniz. Böylelikle karışıklıktan netliğe, yanlış anlamalardan doğru görüşlere, umutsuzluktan umuda,karanlıktan ışığa ulaşır,gerçek benliğinizi keşfedersiniz.

   ( Kitaba dair okurken altını çizdiğim sayfalarından,kısa bir alıntıyla içerik hakkında fikir edinmenizi sağlamak istedim..Keyifli ve hayatınıza ufak cümlelerle ışık tutabilecek bir gelişim kitabı olduğunu düşünüyorum.)

Reklamlar