picturebye;i416.photobucket.com

Sırf hayatta kalmak için zor, hatta popüler olmayan kararlar vermek zorundaysanız, kendinizi daha pozitif enerjiyle kuşatarak geleceğinizin gidişatını değiştirebilirsiniz.  

1 . Aynı fikirde olanların bulunduğu pozitif bir enerji grubu oluşturun. İster aile isterse arkadaşlar olsun, çevrenizdeki herkesin sizin tarafınızda olduğundan ve başarıya ulaştığınızı görmek istediğinden emin olun. Moralinizi yükseltmek için, gerekiyorsa onlarla her gün konuşun; yardımcı olmak, teşvik etmek ve önünüzde daha iyi bir yarının olduğu konusunda birbirinizi rahatlatmak için mümkün olduğunca sık onlarla bir araya gelin. Grubunuzdaki insanların her biri pozitif ya da negatif enerji yayar. Grubunuzdaki herhangi biri negatifse ve yalnızca hata buluyor ya da başarısızlıktan konuşuyorsa, bu kişiyi düzenli vakit geçirdiğiniz insanlar grubundan uzak tutun. Bu tür sıkıntılı zamanları atlatmak için, zamanınızı yalnızca pozitif enerjili insanlarla birlikte akıllıca geçirin.

 2 . Anlık ihtiyaçlarınızla başa çıkmak için bir Niyet Tablosu hazırlayın; bunu yaratmak için, raptiyeleri olan basit bir ilan tahtası ya da buzdolabınızın üzerindeki mıknatısları kullanın. Hatta bir bloknot kullanabilir ya da bilgisayarınızda çıktısını alabileceğiniz ve günde en az iki kez görebileceğiniz bir yere asabileceğiniz bir doküman yaratabilirsiniz. Tablonuza size negatif enerji veren en önemli üç şeyin karşıtını yerleştirin.   Örneğin, faturaları ödemek için umutsuzca paraya ihtiyacınız varsa, tablonuza ödendi olarak işaretlenmiş birkaç fatura yerleştirin. Bir gülen yüz ekleyin ki faturalarınızın ödeniyor olmasının gerçek rahatlığını yaşayın. Bir işe ihtiyacınız varsa, tablonuza iş taahhüdünüz karşısında almak istediğiniz para miktarının yazılı olduğu örnek bir maaş çeki yerleştirin. Bir emlak acentesi iseniz ve mal satışından para kazanıyorsanız, tahtanıza bir SATILDI levhası asın.   Niyet Tablosu, kısa vadeli düşüncelerinizi neye sahip olmadığınıza değil, neyi istediğinize odaklamanıza yardımcı olacaktır. Kağıt üzerinde minyatür bir versiyon ya da pozitif enerji mesajlarının yazılı olduğu küçük kartlar yaratın ve bunları, yalnızca gelecekte istediğiniz şeyleri yaratacak şeylere odaklanmayı hatırlatması için cebinizde ya da cüzdanınızda taşıyın. Ne istediğinize ne kadar çok odaklanırsanız, ona o kadar enerji verir ve onu kendinize o kadar çekersiniz.  

3 . Evinizin ve yatak odanızın güney tarafını düzenleyin. Bunlar, çevrenizdeki iyi şans ve iyi talih alanlarıdır. Bunlar karışıklık ve kaos içinde olursa, iyi şans yerine kesinlikle elde edeceğiniz şey negatif ve düzensiz enerjidir. Önce eski sönük enerjiden kurtulmanız ve yenisine girmesi için yer açmanız gerekir. Bu alan dergi yığınları, kirli çamaşırlarla doluysa ya da genel olarak dağınıksa, toplayın, düzenleyin ve bir kenara koyun ya da kurtulun.   Sonra, iyi talihin akışını artırmak için enerjiyi o alana yoğunlaştırın. Bunun için, kırmızı, uzun ve narin birşey ekleyin. Kırmızı bir mum, yukarıya işaret eden kırmızı bir cam eşya ya da duvarda asılı duran bir dağ resmi ya da bir sürü kırmızı enerji saçan bir volkan resmi gibi. Yatak odasını hareketlendirirken kırmızıyı fazla kaçırmayın; duvardan ziyade masaya uyabilecek daha küçük birşey kullanın. Kırmızı renk, üçgen şekli ya da ateş ögesinin temsilcisi olan birşey, iyi şans enerjisinin akışını artıracaktır.

4 . Düşünce şeklinizi düzenleyin ve iyi şansın yaşamınıza girmesi için yer açın. Zihniniz sürekli olarak “Asla iş bulamayacağım”, “Faturalarımı ödemek için hiçbir zaman yeterli param olmayacak” ya da “Böylesine kötü bir ekonomide hiçbir ev satamayacağım” mı diyor? Olumsuz düşünme negatif gevezelikle mi dolu? Ancak pozitif enerji düşüncesiyle daha iyi bir gelecek yaratırsınız. Düşünceleriniz her zaman negatifle doluysa, yarattığınız da budur.   Negatiften kurtulup bunun yerine yalnızca pozitif destekleyici düşünce koyarsanız, istediğiniz geleceği yaratmaya yardımcı olması için kişisel enerjinizi değiştirebilirsiniz.Negatif düşünceyle başa çıkmanın son derece etkili bir yolu da bir bloknot kullanmak ve zihne gelen negatif düşünceleri hızla not etmektir. Listeniz tamamlandığında, kağıdı ince şeritler halinde kesin ve bilinçaltınıza yalnızca pozitif enerji düşüncesinin girmesi için izin verin. Negatif düşünceleri silip atmakta ve onları iyileri için feda etmekte ustalaşacaksınız.   Ama, bunların yerine her zaman pozitif enerji düşünceleri koyduğunuzdan emin olun, yoksa eski düşünceler yaşamınıza yeniden girmeye çalışırlar. İyi talih ve iyi şans, her şeyden önce zihninizde yaratılır. Pozitif düşünceyi iyi şansa odaklanmış bir pozitif kişisel çevreyle buluşturduğunuzda ve diğerleri tarafından duygusal olarak teşvik edildiğinizde, iyi talihi ve iyi şansı yaşamınıza davet eden bir plan üretmiş olursunuz.

                                                                                                                      Alıntı.

Reklamlar