Etiketler

, , ,

Subliminal mesajlara olan ilgim zaman zaman blog yazılarıma yansımıştır.Gün geçtikçe vahimleşen bu durum son zamandalar da  Mıchael Jackson ve Whitney Houston gibi dünya starlarının ölümleriyle çeşitli teorilerin ortaya atılmasına sebebiyet verirken bunlardan en çok ilgimi çeken de bu ölümlerin ‘İlluminati’topluluğuyla ilişkilendirilmiş olması.Tüm dikkatim ister istemez bu noktaya kilitlendi ve nette ufak bir araştırma yaptıkça dehşet içinde kaldım.

İlluminati 1776 yılında Almanya’nın Münih kentinde Adam Weishaupt isimli Kabbalcı bir hukuk Profesörü tarafından kurulan gizli bir topluluk.Illuminati ‘aydınlanmış olanlar’ anlamına gelir.Her ne kadar asıl amaç aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak,hür düşünceyi ve Newton’cu pozitif bilmin önünü açmak idiyse de,gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek dünya siyaset tarihinin beklide zaman içerinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır.Belirli dönemlerde yasaklanarak gücünü kaybettiği iddia edilse de günümüzde tekrar ismen anılmakta gördüğünüz üzere.

Bazıları için satanist elit bir topluluk olarak adlandırılan bu ismi tarayıcılar da aratma gafletinde bulununca benim subliminal korkum daha bir alevlendi. Dinlediğimiz her şarkıda,izlediğimiz her dizide gizli mesajlar,o veya bu şekilde deşifre edilmekte ve bu topluluğun gizli simgelerini içermekte.Bu düşünce oyununa dahil olan bir çok sanatçı (Michael Jackson, Bob Dylan, Eminem, Kanye West, Katy Perry ve daha bir çoğu) olduğu iddia edilmekte.

Bu çılgın düşünceye önce ‘hadi canım sende,tesadüftür  bunlar!’desem de İlluminate ile ilgili  belgesel ve videoları izledikçe tüylerim ürpermedi değil.İlluminate adı taşıyan bu topluluğun hedefinin başkenti Kudüs olan tek bir dünya devleti kurmak ve bu hedefe ulaşmak için bazı planlar yapıp gerçekleştirdikleri  ( 11 eylül olayları gibi..) iddia edilse de ben işin bu kısmından kopup olayın sadece subliminal mesajlar kısmının hayatımızda ne büyük tehlikelere yol açabileceğine bir kez daha dikkat çekmek istiyorum.Savunmasız mıyız?Sanırım bu 25.kare karşısında,evet! Tüm dünya ülkelerinde yasaların bu durumu kontrol altında tutma çabası çok etkin bir filtre olamamakta sanırım.Kötü amaçla kullanılan bu silah her yerde;tv,sinema,afişler,billboardlar…Peki bizlerin istemeden üzerimizde oynanan bu oyundan kendimizi korumamız mümkün mü? Çözüm değil belki ama tedbirli olmak adına birkaç şey önerilebilir;

  • Öncelikle Subliminal mesaj konusunda yeterli bilince sahip olmak gerekir.
  • Bilinçli ve farkında olarak izleme konusunda itinalı davranın
  • Sizinle birlikte yaşayan aile bireylerini bu konuda bilgilendirin.
  • Bilhassa çocuklarımızın bu konuda yeterli bilince ulaşma şansı olmadığı için izledikleri her ne olursa olsun seçici olun ve kontrol altında tutun. Önemle vurgulamalıyım ki Subliminal mesajlar özellikle çizgi filmlerde çok sık kullanılır,çocuğunuzun bilinçaltına yerleştirilen bu gizli  mesajlar ile bağlantıyla gelecekte karşılaştığında kötü dahi olsa çocuğunuz bu fikre iyimser bakacaktır.
  • Gözlemlediğiniz yada tesadüfen de olsa rastladığınız tüm gizli mesajları yetkili mercilere bildirin.
  • Subliminal mesaj nedir,paylaşabildiğiniz kadar insanla bu gizli silahın varlığını paylaşın ki gün geçtikçe bu silaha savaş açan kitle daha da çoğalabilsin.
  • Ve son olarak ; salonun en baş köşesine kurduğumuz bu hipnoz aletinin kumandasını bir kenara bırakıp,ailenizle,sevdiklerinizle daha çok vakit geçirin.

Reklamcılığı kötü amaçla kullananlar,hayalciler,çok parası olan elit toplumlar ve daha birçoğu…Hep var olacaklar ve seçimlerimizin gerçekten kendi seçimlerimiz olduğundan emin olmak istiyorsak şayet,onlar tek gözünü gözümüze sokarken,iki gözümüzü üzerlerinde tutup düşünce ve seçim özgürlüğümüzü korumalıyız…

Reklamlar